KONST / Litografier / Färglitografi 13342077
nr 1334 2077
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 88/310. Motivet: 53x70 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:57:53
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin